Ortopedické vložky

Ortopedické vložky digiMED

Ortopedické vložky digiMED jsou vyráběny za pomocí pokročilé diagnostické technologie. Pomocí speciální 1200mm dlouhé baropodometrické plošiny osazené 4800 tlakovými senzory je proveden statický i dynamický test vaší chůze. Tento vysoce přesný výstup vaší chůze je pak dále možné korigovat podle předpisu lékaře a stavu plosek nohou. Vaše data jsou následně přenesena do počítačem řízené CNC frézky kde jsou vložky obrobeny ze zvolených ortopedicko-protetických materiálů. Finální produkt je pokryt stélkou a individuálně zabroušen dle Vašich potřeb protetických technikem.

Ortopedické vložky PAD

Ortopedické vložky PAD jsou vyráběny za pomoci speciálního diagnostického postupu spočívajícím v braní měr za pomoci dynamického testu prostřednictvím speciálně patentované obuvi pro braní měr, následně jsou vložky individuálně korigovány dle předpisu lékaře a stavu plosek nohou. Finální produkt je zabroušen protetickým technikem dle Vašich potřeb.

Gazela Praha s.r.o.

Dětské lodičkové vložky - individuální

Dětské ortopedické vložky eliminují vliv nevhodné dětské obuvi a přispívají tak k zdravému vývinu nohou. Pro dětské pacienty je důležité především pevné vedení paty, zajištěné pomocí vysoké patní misky a zpevnění podélné nožní klenby. Tento typ ortopedických vložek je vhodný především pro korekci nesprávného postavení nohy (valgózní a varózní paty), které je v dětském věku běžným projevem.

Korkfantové ortopedické vložky

Korkfantové vložky jsou vyráběny za pomocí otisku plosek vašich nohou na specializovaném diagnostickém přístroji – plantagramu. Dle pokynů lékaře a stavu plosek Vašich nohou jsou pak protetickým technikem vložky dále upraveny do požadovaného výsledku.

Vložky kopírují tvar chodidla. Velikost podpory příčné a podélné klenby je zaměnitelná, podle charakteru vady plosky nohy. Tyto vložky jsou vhodné pro lehčí druhy deformit chodidla a vyrovnání zkrácení dolních končetin i několik cm. Lze používat jako prevenci proti dalším defektům chodidla, zmenšují bolesti zad, nohou a zmírňují únavu.

Gazela Praha s.r.o.

Výše příspěvků ze zdravotního pojištění - kódy VZP

V případě, že Vám váš ortoped vystaví poukaz na léčebnou a ortopedickou pomůcku, máte na základě uvedeného kódu nárok na doplatek od vaší zdravotní pojišťovny v následující výši:

ortopedické vložky - speciální*
80 %
KÓD:

4000052

2 páry / 1 rok

dětské ortopedické vložky - individuální
400
KÓD:

4000053

2 páry / 1 rok

*pojišťovna hradí 80% z celkové ceny za zdravotní prostředek

naše Partnerské zdravotní pojišťovny