O společnosti

Stěžejním prvkem činnosti společnosti GAZELA Praha s.r.o. je výroba a poskytování individuálních ortopedických vložek a individuální ortopedické obuvi se specifickými požadavky na léčebnou a kompenzační funkci. Naše výrobky jsou schopny postihnout většinu postižení s ohledem na konkrétní potřeby jednotlivých pacientů. Výroba je prováděna na základě lékařského předpisu – poukazu na léčebnou a ortopedickou pomůcku, který vystavuje odborný lékař. 

Jakožto smluvní partner zdravotních pojišťoven mohou být naše produkty v oprávněných případech hrazeny částečně, či plně ze zdravotního pojištění.

Hlavním sídlem naší společnosti je Praha, ale máme řadu smluvních pracovišť, která jsou pravidelně navštěvována naším protetikem. Jejich seznam najdete v sekci kontakty.

" Naším cílem je poskytnout Vašim nohám komfort, jaký si zaslouží. "
Gazela Praha s.r.o.
Výrobce zdravotních prostředků

Individuální ortopedická obuv

Zakázková obuv se specifickými požadavky na léčebnou, kompenzační a estetickou funkci. Výroba na základě lékařského předpisu.

Individuální ortopedické vložky

Zakázková výroba různých druhů individuálních ortopedických vložek dle otisků plosek chodidel a analýzy chůze protetickým technikem.

Rozdíl mezi individuálními ortopedickými vložkami a sériovou výrobou

Ortopedické vložky jsou vhodným řešením pro mnoho problémů spojených s chodidlem a mohou být velmi efektivním nástrojem pro zmírnění bolesti a dalších fyzických a posturálních problémů. Ortopedické vložky jsou často brány jako jeden segment, ale je důležité nezaměňovat sériovou a individuální výrobu ortopedických vložek, neboť každý z těchto produktů má rozdílný účel a je důležité se ujistit, že Vy pro svůj problém užíváte ten správný.

Sériové ortopedické vložky

Sériové ortopedické vložky jsou výrobkem, který běžně nalézáme v lékárnách a obchodech se zdravotními potřebami. Většinou jsou k jejich výrobě používány měkké gelové materiály, ale taktéž jsou vyráběny v různých formách z pěny, či plastu, zejména pokud jsou určeny pro korekci specifických problémů jako např. propadlá klenba.

Individuální ortopedické vložky

Individuální ortopedické vložky jsou vzhledově podobné sériovým, avšak velmi významným rozlišením je individuální přístup k výrobě těchto vložek. To znamená, že individuální ortopedické vložky jsou navrženy protetikem, tak aby perfektně odpovídaly vaší noze, a ne pouze zhruba. Tento fakt výrazně zvyšuje jejich efektivitu snižovat bolest a kompenzovat existující problémy.

Oba produkty jsou navrženy tak aby poskytovaly pohodlí vaší noze a zajišťovaly dostatečnou klenební podporu, více méně stejně. Na rozdíl od sériových, individuální ortopedické vložky mohou být použity pro korekci (vyrovnání) vadného postoje a chůze. Dokonce i ta nejmenší odchylka ve vaší noze může mít vliv na problémy celého těla. Holeně, kolena a záda jsou jen z některých části, které mohou být přímo postiženy nesprávným postojem, či chůzí. Individuální ortopedické vložky napomáhají řešení těchto problémů, za pomoci správného a rovnoměrného rozložení tlaku na plosce Vašeho chodidla a zajištění správného úhlu dopadu chůze, tento fakt je hlavní výhodou individuálních ortopedických vložek, oproti sériové výrobě.

Individuální ortopedické vložky jsou zdravotním prostředkem, navrženým k dlouhodobému užívání. Vložky jsou navrhovány protetickým technikem na základě pokynů Vašeho odborného lékaře. Jestliže zažíváte jen občasné nepohodlí za určitých podmínek, sériové ortopedické vložky pro Vás jsou pravděpodobně vhodnou volbou, avšak jestli zažíváte konstantní bolest po delší časové období, měli byste s vaším odborným lékařem konzultovat vhodné individuální ortopedické vložky, jejichž užívání vede k výraznění a rychlejší úlevě od bolesti.

Zatímco sériové vložky nejsou tak efektivní, jejich užívání může stále přinášet krátkodobou úlevu, avšak obecně jsou vhodnější pro lidi, kteří nezažívají konstantní, či pravidelnou bolest. V zásadě, sériové vložky mohou být užívány jako preventivní opatření, jestliže Vaše aktivity zahrnují dlouhodobé stání, či aktivní sport.

Sériové a individuální ortopedické vložky se mohou zdát téměř identické, ve skutečnosti jsou to dva různé výrobky poskytující rozdílné výsledky. Jestliže si nejste jistí, které jsou vhodné právě pro Vás, poraďte se o tom se svým lékařem.

naše Partnerské zdravotní pojišťovny

Close Menu