Ortopedické vložky

Ortopedické vložky digiMED

DigiMED orthopedic insoles are manufactured using advanced diagnostic technology. Using a special 1200 mm long baropodometric platform equipped with 4800 pressure sensors, a static and dynamic test of your walk is performed. This highly accurate output of your gait can then be further corrected according to the doctor's prescription and the condition of the soles of the feet. Your data is then transferred to a computer-controlled CNC milling machine where the inserts are machined from selected orthopedic-prosthetic materials. The final product is covered with an insole and individually ground according to your needs by a prosthetic technician.

Ortopedické vložky PAD

Ortopedické vložky PAD jsou vyráběny za pomoci speciálního diagnostického postupu spočívajícím v braní měr za pomoci dynamického testu prostřednictvím speciálně patentované obuvi pro braní měr, následně jsou vložky individuálně korigovány dle předpisu lékaře a stavu plosek nohou. Finální produkt je zabroušen protetickým technikem dle Vašich potřeb.

Gazela Praha s.r.o.

Dětské lodičkové vložky - individuální

Dětské ortopedické vložky eliminují vliv nevhodné dětské obuvi a přispívají tak k zdravému vývinu nohou. Pro dětské pacienty je důležité především pevné vedení paty, zajištěné pomocí vysoké patní misky a zpevnění podélné nožní klenby. Tento typ ortopedických vložek je vhodný především pro korekci nesprávného postavení nohy (valgózní a varózní paty), které je v dětském věku běžným projevem.

Korkfantové ortopedické vložky

Korkfantové vložky jsou vyráběny za pomocí otisku plosek vašich nohou na specializovaném diagnostickém přístroji – plantagramu. Dle pokynů lékaře a stavu plosek Vašich nohou jsou pak protetickým technikem vložky dále upraveny do požadovaného výsledku.

Vložky kopírují tvar chodidla. Velikost podpory příčné a podélné klenby je zaměnitelná, podle charakteru vady plosky nohy. Tyto vložky jsou vhodné pro lehčí druhy deformit chodidla a vyrovnání zkrácení dolních končetin i několik cm. Lze používat jako prevenci proti dalším defektům chodidla, zmenšují bolesti zad, nohou a zmírňují únavu.

Gazela Praha s.r.o.

Výše příspěvků ze zdravotního pojištění - kódy VZP

V případě, že Vám váš ortoped vystaví poukaz na léčebnou a ortopedickou pomůcku, máte na základě uvedeného kódu nárok na doplatek od vaší zdravotní pojišťovny v následující výši:

80 %
ortopedické vložky - speciální*
KÓD:

4000052

2 páry / 1 rok

400
dětské ortopedické vložky - individuální
KÓD:

4000053

2 páry / 1 rok

*pojišťovna hradí 80% z celkové ceny za zdravotní prostředek

naše Partnerské zdravotní pojišťovny